7.5' Market Bronze Frame Brown Canopy Umbrella
Enjoy a break from the hot summer sun in colorful style with this 7.5' Market Bronze Frame Brown Canopy Umbrella.
| Size |
7.5' in Diameter |
|---|---|
| Ribs | 6 |
| Canopy Color | Brown |
| Frame Color |
Bronze |
| Fabric | Polyester |
| Frame Material |
Steel |
| Shape | Hexagon |
| Height Open | 88.58" |
| Coverage | 88.5" |
| Lift | Crank |
| Pole Diameter | 1.5" |
| Wind Vent | Single |
| Base | Not Included |
| Umbrella Style | Canopy Umbrella |



Description
Enjoy a break from the hot summer sun in colorful style with this 7.5' Market Bronze Frame Brown Canopy Umbrella.
| Size |
7.5' in Diameter |
|---|---|
| Ribs | 6 |
| Canopy Color | Brown |
| Frame Color |
Bronze |
| Fabric | Polyester |
| Frame Material |
Steel |
| Shape | Hexagon |
| Height Open | 88.58" |
| Coverage | 88.5" |
| Lift | Crank |
| Pole Diameter | 1.5" |
| Wind Vent | Single |
| Base | Not Included |
| Umbrella Style | Canopy Umbrella |

















